Mths Destek Hattı : ( 0216 ) 216 336 66 44  - 0553 363 39 28
 TC. GÜMRÜK VE TiCARET BAKANLIGI ONAYLI MTHS HiZMETi

MTHS Hizmeti kapsamında
iNTERNET SiTESiNDE ÖZETLE NE GiBi DEGiSiKLiKLER YAPILMALI ?

MTHS Hizmeti kapsamında web sitenizde neler yapılmalıdır, bu konuda öncelikle MTHS Hizmeti satın almadan önce MTHS kodunun web sitenizin kod altyapısı ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

TTR MTHS Hizmetini tercih etmeniz durumunda ise web sitenizin alt yapısı nasıl olursa olsun bir sorun yaşamamayacaksınız. MTHS Hizmetimiz tüm web sitelerine kolayca eklenebilecek şekilde geliştirilmiştir.

İnternet sitesi açma ve tescil zorunluluğu ile destek hizmeti temini:

MADDE 5

(1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren kurulan şirketlerin kuruluşlarının ticaret siciline tescil edildiği tarihten itibaren üç ay içinde internet sitesi açmaları ve bu sitenin belirli bir bölümünü şirketçe kanunen yapılması gereken ilanların yayımlanması için özgülemeleri gerekir.

(2) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten sonra kapsama dahil olan sermaye şirketlerinin, kapsama girdikleri tarihten itibaren üç ay içinde internet sitesi açmaları ve bu sitenin belirli bir bölümünü şirketçe kanunen yapılması gereken ilanların yayımlanması için özgülemeleri gerekir.

(3) Şirketler, internet sitesine ilişkin yükümlülüklerini doğrudan kendileri yerine getirebilecekleri gibiMTHS’lerden destek hizmeti almak suretiyle de yerine getirebilirler.

(4) Kanun uyarınca oluşturulan internet sitesi, şirketlerin MERSİS numarası altında tescil edilir.