Mths Destek Hattı : ( 0216 ) 216 336 66 44  - 0553 363 39 28
Bakanlık Onaylı MTHS TC. GÜMRÜK VE TiCARET BAKANLIGI ONAYLI MTHS HiZMETi

MTHS, 2013 yılı itibarıyla ticaret hayatının tanıştığı bir yazılımdır. Merkezi veritabanı hizmet sağlayıcı yada Bilgi toplumu Hizmetleri olarak ifade edilen MTHS yazılımı, tüm web sitelerinde yönetmeliklerde belirtilen dökümanları yayınlanacak bir bölümü ifade ediyor.

MTHS sadece şirketi resmi olarak temsile yetkili kişiler tarafından e-imza kullanılarak yapılmaktadır.Sistem oldukça yüksek teknoloji kullanılara geliştirilen bir yazılım ile tüm web sitelerine kolayca uygulanabilmektedir.

MTHS , MTHS Hizmeti aşağıda bulunan yönetmeliklere dayanılarak oluşturulmuş bir hizmettir, MTHS hizmetine ilişkin yönetmelikler aşağıda bulunmaktadır.

MTHS hizmeti vermeye yetkili MTHS Firmaları diğer bir ifadeyle MTHS Onaylı Firmalar ise MTHS Fiyatlarını kendi hizmet kalitelerine göre kendileri belirliyor olsa da MTHS Hizmeti fiyatının üst limitini tesbit etme yetkisi MTHS yönetmeliğine göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığınındır.

Bağımsız Denetime Tabi bri sermaye şirketi olmanız durumunda MTHS Hizmeti kullanmanız gereklidir. MTHS Hizmeti kullanımı esnasında özellikle bilgisayar kullanımına uzak kişiler zorlanabilmektedir. MTHS Hizmetini her seviyede kullanıcının rahatlıkla kullanabilmesi amacı ile TTR MTHS Olarak kullanıcı dostu bir MTHS Yazılımı hazırlamış bulunuyoruz. Olmaması

31 Mayıs 2013 tarihinde yayınlanmış olan yönetmelikte şirketlerin internet zorunluluğundan bahsedilmektedir,

Şirketler öncelikle bir web sitesi kurdurup, mersis numarası altında tescil ettirmeli, ve daha sonra belirlenen içeriği bu sitede bilgi toplumu hizmetleri adı altında özgülenmiş alanda MTHS yönetmeliklerinde belirlenen şekilde yayınlamalıdırlar. MTHS Yönetmeliğinde bu konuda bilgilenebilmeniz için ilgili madde ve yönetmelik linki aşağıda bulunmaktadır.

İlgili madde;

İKİNCİ BÖLÜM
İnternet Sitesi Açma ve Destek Hizmeti Alma
İnternet sitesi açma ve tescil zorunluluğu ile destek hizmeti temini

MADDE 5
(1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren kurulan şirketlerin kuruluşlarının ticaret siciline tescil edildiği tarihten itibaren üç ay içinde internet sitesi açmaları ve bu sitenin belirli bir bölümünü şirketçe kanunen yapılması gereken ilanların yayımlanması için özgülemeleri gerekir.
(2) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten sonra kapsama dahil olan sermaye şirketlerinin, kapsama girdikleri tarihten itibaren üç ay içinde internet sitesi açmaları ve bu sitenin belirli bir bölümünü şirketçe kanunen yapılması gereken ilanların yayımlanması için özgülemeleri gerekir.

31 Mayıs 2013 tarihli MTHS yönetmeliğine aşağıdaki link vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130531.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130531.htm

21 Eylül 2103 tarihli MTHS yönetmeliğine aşağıdaki link vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/09/20130921.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/09/20130921.htm

MTHS Firmaları

MTHS

MTHS Hizmeti

MTHS Firmaları

MTHS Sağlayıcı

MTHS - MTHS Hizmeti

Merkezi Veritabanı Hizmet Sağlayıcı

MTHS Onaylı Firmalar