Mths Destek Hattı : ( 0216 ) 216 336 66 44Bakanlık Onaylı MTHS  - 0216 355 75 38
 TC. GÜMRÜK VE TiCARET BAKANLIGI ONAYLI MTHS HiZMETi

MTHS Hizmeti Hakkında

SIKÇA SORULAN SORULAR

MTHS Hizmeti hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtlarını aşağıda bildirmeye çalıştık, ancak aşağıda belirtilmemiş olan ve cevabını merak ettiğiniz her türlü konuda sorularınızı bize mail yada telefon yoluyla iletebilirsiniz.

MTHS Hizmeti henüz yeni olması sebebiyle birçok kuruluş tarafından net olarak bilinmemektedir. Bazır firmalar kendi bünyesinde yaparak MTHS hizmeti almayı düşünmekte ancak bu konuda neler ile karşı karıya kalacaklarını bilmemektedir.

Tamamen yönetmeliklere uygun en doğru MTHS sorularınızın yanıtları için 0 216 355 75 37 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 • MTHS Nedir? ( Merkezi Veri Tabanı Hizmet Sağlayıcısı )
  MTHS , merkezi veritabanı Hizmet sağlayıcısı’ nın kısaltılmış halidir.Bakanlıktan aldığı faaliyet izni ile denetime tabi sermaye şirketlerine web sitelerinin yeni Ticaret Kanunu Uyumluluğu konusunda merkezi veritabanı hizmeti veren kuruluşlardır.
 • MTHS hizmetini hangi firmalar veriyor?
  Merkezi veritabanı hizmet sağlayıcısı ( MTHS ) hizmetini verecek kuruluşlar alt yapı konusunda gereken testleri aşarak teknik yeterlilik almış olmalı, ve ilgili bakanlıktan faaliyet belgesi almış olmalıdır.
 • Mths hizmeti nasıl yapılır ?
  MTHS hizmeti sitenize eklemeniz gereken bir kod parçası sonrası yönetmelikte belirtilen içeriklerin sitenize yüklenmesi, içeriklerin güncel tutulması olarak özetlenebilir
 • MTHS Sistemine dökumanlar ne zaman yuklenecek ?
  Dokumanlar nevilerine göre farklı zaman aralıklarında MTHS sistemine yüklenmelidir.Bu konuda MTHS yazılımı üzerinde her belgenin yuklenme zamanı hakkında bilgilendiren açıklamalrı bulabilirsiniz. Bulunan açıklamalar yeterli olmaz ise 0 216 355 75 37 nolu telefondan ücretsiz destek alabilirsiniz.
 • MTHS hizmetini nasıl alabilirim ?
  MTHS ( Merkezi veritabanı Hizmeti Sağlayıcısı ) bir firma ( TTR BİLİŞİM ) ile 0216 355 75 37 numaralı telefon üzerinden irtibata geçerek gereken desteği alabilirsiniz.